| 參數名稱 | 參數值 |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.033 μF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating - AC | 63V |
| Voltage Rating - DC | 100V |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.315" (8.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Ratings | - |
| Features | - |
新聞資訊
KEMET 薄膜電容器 產品 PHE426DJ5330JR05
作為KEMET優質且資深的代理服務商,深圳凌創輝電子有限公司在為您采購PHE426DJ5330JR05時,能夠保證原裝進口的品質保障以外,價格也是業界最優的,找我們買PHE426DJ5330JR05絕對的現貨正品,需要報價和咨詢請您隨時聯系我們,同時我們為方便您了解PHE426DJ5330JR05產品詳情,我們提供了pdf在線觀看參數資料,助您輕松采購。
PHE426DJ5330JR05供應商,PHE426DJ5330JR05現貨,PHE426DJ5330JR05代理商,PHE426DJ5330JR05pdf參數資料,買PHE426DJ5330JR05,PHE426DJ5330JR05報價,PHE426DJ5330JR05庫存

